• Slidepic1
  • Slidepic2
  • Slidepic3
  • Slidepic4

Mistrovsví Evropy 2014 - Veronika se dostala do finále 24 nejlepších gymnastek

 

Veronika Cenková spolu se svou trenérkou Petrou Drtílkovou Cenkovou se vrátily  z  Mistrovství Evropy juniorek, které se konalo v bulharské Sofii od 10.-18.5.2014. Do Sofie jsme přiletěli v sobotu 10.5. v pozdních hodinách, bohužel akreditace se protáhla, a tak jsme ulehly až v neděli v 1.30 ráno do svých postelí. Již v šest ráno jsme vstávaly na první ranní trénink. Vše jsme zvládly a tak jsme pokračovaly  až do středy, kdy v 15.20 bulharského času nastoupilo České juniorské družstvo ve složení Veronika Cenková (TJ Sokol M.Ostrava 1), Barbora Fišerová, Romana Majerechová (obě TJ Sokol Kampa), Julie Hájková (TJ Bohemians Praha) a Marie Nevrklová (TJ Sokol Brno I) pod vedením trenérů Petry Drtílkové Cenkové a Miloslava Musila ke svému závodu. Začínali jsme na bradlech, které děvčaty zvládly bravurně. Buhužel na kladině se nedařilo, tam jsme zaznamenali šest pádů, kromě Veroniky, která zacvičela bez větší chyby. Další nářadí již byly v pořádku, a tak naše družstvo získalo celkově 13. místo, což je po několika letech nejlepší umístění našich juniorek na evropské scéně. Veronika se po svém bezchybném výkonu  probojovala do finále 24 nejlepších gymnastek Evropy ve čtyřboji z 22 .místa. V pátek tedy znovu nastoupila v závodě a opět předvedla výkon bez většího zaváhání a skončila  na 21. místě. Zároveň se kvalifikovala na YOG (Světové hry mládeže) 2014 , které se uskuteční v srpnu v čínském Nanjing.

Veronika Cenková

 Více na ČGF: ME 2014

PODPORUJI NÁS

ostrava sport_logo diony_logo koras_trade_logo koras_restaurace_logo atos_logo momo_logo ČGF logo SOKOL logo