• Slidepic1
  • Slidepic2
  • Slidepic3
  • Slidepic4

GYMŠKOLKA (dívky + chlapci)

Jana Václavíková, Kateřina Horňáková, Gabriela Morongová                                   

Úterý, čtvrtek     17.00 - 18.00 (děti od 3 do 5 let)

 

Informace pro rodiče dětí v gymškolce

 

 

Co je to gymškolka:      V gymškolce cvičí děti ve věku 3 až 6 let. Přijímány jsou děti v od 3 do 5 let věku. Gymškolka poskytuje všeobecnou pohybovou průpravu se zaměřením na sportovní gymnastiku, děti ale ještě necvičí na závodním gymnastickém nářadí. Pro děti máme vlastní „dětské“ nářadí a jejich věku také přizpůsobujeme pohybové aktivity. Součástí cvičení dětí je i hra a cvičení s hudbou.

O tom, které dítě je do gymškolky přijato, rozhodují trenérky podle aktuálního počtu dětí.

 

Trenérky gymškolky:                      Kateřina Horňáková – 732 879 524

Jana Václavíková – 776 66 75 75

Gabriela Morongová – 608 190 911

Tréninky:  Tréninky jsou v úterky a čtvrtky od 17,00 do 18,00 hodin. Na prvním „zkušebním“ tréninku můžete zůstat a dívat se na děti, jak cvičí, na dalších trénincích již děti cvičí bez přítomnosti rodičů. Máte výběr v tom, zda vaše dítě bude navštěvovat tréninky jednou nebo dvakrát týdně (liší se pak cena měsíčního oddílového příspěvku).

                   Před tréninkem s dítětem vyčkejte, až si pro děti přijde a vyzvedne je od vás trenérka. Na rozdíl od starších družstev jsme v gymškolce k pozdním příchodům tolerantní. Snažte se prosím chodit včas, ale v případě zpoždění nestresujte dítě ani sebe, dítě se připojí ke cvičení tak, jak přijdete. Prosíme: zajistěte, aby si vaše dítě před tréninkem zašlo na záchod. Děvčatům dlouhé vlasy sčešte do culíků a zajistěte sponkami. Nutnost zajistit vlasy tak, aby nikde nepoletovaly, platí i v případě, že máte chlapce s dlouhými vlasy :) Po tréninku si své děti včas přicházejte vyzvednout (v 18,00 hodin). Je to důležité zejména u menších dětí – pokud je rodič v šatně nečeká, mohou cítit velkou nejistotu a strach.

Pokud budete chodit pouze jednou týdně: můžete se rozhodnout buď pro úterky, nebo čtvrtky a je zde také možnost, že pokud z nějakého důvodu (nemoc) zameškáte trénink, můžete zameškané tréninky „dohnat“ tím, že pak v příslušeném měsíci do odpovídajícího počtu tréninků budete chodit dvakrát týdně. Tréninky jednou týdně jsou vhodnější pro mladší děti, aby si na cvičení a tělocvičnu pomalu zvykaly. Pro starší děti (4-5 let) je naopak vhodnější chodit dvakrát týdně, aby se něco naučily.

Požadavky na děti:       Na děti nemáme žádné zvláštní požadavky. Chceme pouze to, aby dítě udržovalo základní hygienu (dokázalo samostatně zajít na záchod) a komunikovalo s námi. Dalším předpokladem přijetí do gymškolky je, že vaše dítě má všechna povinná očkování.

Jak se přihlásit:   Od paní vrátné (popřípadě od vedoucí oddílu, paní Marušky Marchlíkové) si vyžádejte přihlášku, tu vyplňte a odevzdejte opět paní vrátné. Paní vrátná vám také podá informace o aktuální výši měsíčních oddílových příspěvků. Příspěvky se platí vždy na několik měsíců dohromady (např. září až prosinec) bezhotovostně na účet oddílu. Podrobnosti včetně čísla účtu jsou uvedeny na vrátnici a informuje vás o nich taktéž paní vrátná.

 

My trenérky gymškolky vás pak ještě poprosíme o vyplnění kontaktních údajů na vás, ročníku narození dítěte a popřípadě údajů o zdravotním omezení do našeho vlastního seznamu, který zůstává na tréninku, abychom vás v případě potřeby mohly operativně kontaktovat.

Co od vás potřebujeme vědět:         Pokud dítě trpí například alergiemi, epilepsií, má nějakou srdeční vadu, cukrovku anebo jiné zdravotní omezení, které by mohlo mít negativní vliv na jeho zdravotní stav a omezovalo by ho v tělesné zátěži (běh, intenzivní cvičení), je nutné nás o tom předem informovat. Neznamená to ale, že by děti například s alergiemi a podobně nemohly gymškolku navštěvovat, jen o této skutečnosti musíme vědět.

 

Co dětem obléci:  Pro začátek stačí přiléhavé, kratší či delší legíny a přiléhavé tričko/triko – podle roční doby. Později si mohou děvčata pořídit gymnastický dres, nejlépe bavlněný.

Nekupujte dětem žádné cvičky, děti je nepotřebují. Stačí ponožky s protiskluzovou úpravou, a kdo není zimomřivý (a v létě všichni), obejde se i bez nich.

Prosím neoblékejte dětem příliš teplé oblečení, zejména například teplé punčocháče, bez kterých nemají v čem cvičit (takže si je nemohou vysvléci), ale je jim v nich horko. V zimě by zase děvčata neměla nosit dresy jenom na ramínka, bez rukávů.

 

Co ještě děti potřebují na tréninku:          Rozhodně nezapomeňte dětem dát pití, nejlépe obyčejnou vodu, která je pro ně nejzdravější. Láhev označte tak, aby si ji dítě poznalo. Nedávejte dětem do tělocvičny žádné sladkosti.

Školní sešit EKO 644                                                        

Dále děti potřebují NOTÝSEK velikosti A6, nejlépe úplně obyčejný, který čitelně a zřetelně zvenku podepište jejich jménem. Děti do něj odměňujeme nálepkami a občas se může objevit i pochvala nebo nějaké další informace. Budete v nich také mít napsány telefonní čísla na nás trenérky.

         A6, linkovaný, 40 listů

 

Omlouvání absence:     Omlouvejte absenci svých dětí – stačí, abyste nás prostřednictvím SMS zprávy informovali o důvodu a délce absence. Nezapomeňte uvést jméno dítěte. SMS zprávy zasílejte na libovolné z výše uvedených  čísel trenérek gymškolky. Na vaše sms neodpovídáme, ale omluvy registrujeme v docházce.

 

 

PODPORUJI NÁS

ostrava sport_logo diony_logo koras_trade_logo koras_restaurace_logo atos_logo momo_logo ČGF logo SOKOL logo